1.FC Köln kontra SV Darmstadt 98, wynik spotkania: 0-2

W najnowszym starciu niemieckiej Bundesligi drużyna 1.FC Köln podejmowała SV Darmstadt 98 na własnym stadionie RheinEnergieSTADION. Mecz zakończył się zwycięstwem gości 0-2, pomimo że wynik na przerwę był remisowy 0-0. Spotkanie odbyło się 20 kwietnia o godzinie 13:30, a relację przynosimy Państwu w dniu 22 kwietnia o godzinie 07:25.

Relacja z przebiegu meczu 1.FC Köln - SV Darmstadt 98

Przepełniony emocjami pojedynek pomiędzy 1.FC Köln i SV Darmstadt 98 zakończył się zwycięstwem gości 2:0. Mecz odbył się na stadionie RheinEnergieSTADION w ramach 30. kolejki Bundesligi. Sędzią głównym spotkania był Matthias Jollenbeck z Niemiec.

Początek meczu obfitował w intensywne starcia na środku boiska, z obiema drużynami dążącymi do objęcia prowadzenia. Gospodarze stworzyli kilka groźnych sytuacji pod bramką przeciwnika, lecz skuteczna obrona gości oraz pewna postawa bramkarza uniemożliwiała im zdobycie bramki.

Po bezbramkowej pierwszej połowie, emocje wzrosły w drugiej części spotkania. W 57. minucie meczu C. Klarer zdobył prowadzenie dla SV Darmstadt 98 po skutecznym wykończeniu akcji, asystującemu zawodnikowi nieznaczącym goal. Gospodarze próbowali odwrócić losy meczu, jednak goście utrzymywali się na wysokim poziomie gry, zabezpieczając swój cenny gol.

W samej końcówce meczu, w doliczonym czasie gry, O. Vilhelmsson podwyższył prowadzenie dla SV Darmstadt 98, ustalając wynik meczu na 2:0. Pomimo wysiłków 1.FC Köln, nie udało im się odrobić strat, a goście opuścili boisko z zasłużonymi trzema punktami.

Spotkanie nie obyło się bez kartek, przy czym jedyną żółtą kartkę dla gospodarzy otrzymał [IMIĘ NAZWISKO ZAWODNIKA] za faul w 88. minucie. Natomiast jedyną żółtą kartkę dla gości zobaczył Gerrit Holtmann w tej samej minucie.

Wynik 0:2 na korzyść SV Darmstadt 98 sprawił, że drużyna ta zdobyła ważne punkty w walce o ligowe cele. 1.FC Köln natomiast będzie musiał szybko podnieść się po porażce, mając przed sobą trudne starcia z FSV Mainz 05, SC Freiburg i Union Berlin. Natomiast SV Darmstadt 98 czekają kolejne wyzwania z FC Heidenheim, VfL Wolfsburg oraz 1899 Hoffenheim.