1.FC Köln kontra RB Leipzig, wynik spotkania - 1-5

W RheinEnergieSTADION odbył się widowiskowy mecz piłkarski pomiędzy 1.FC Köln a RB Leipzig w ramach 26. kolejki Bundesligi. Spotkanie, które odbyło się 15 marca o godzinie 19:30, zakończyło się zwycięstwem RB Leipzig 5-1. Wynik na przerwę wskazywał remis 1-1, ale druga połowa okazała się niezwykle udana dla drużyny gości. Jakie wydarzenia miały miejsce na boisku? Zapraszamy do lektury relacji!

Relacja z przebiegu meczu 1.FC Köln przeciwko RB Leipzig

Mecz 1.FC Köln kontra RB Leipzig odbył się na stadionie RheinEnergieSTADION w ramach 26. kolejki Bundesligi. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 19:30, a sędzią głównym był Florian Badstubner z Niemiec.

Od pierwszych minut obie drużyny starały się narzucić swój styl gry. Gospodarze z Koeln ruszyli do ataku, starając się zaskoczyć gości z Lipska. Pierwsza bramka padła jednak po strzale Xaviego Simonsa, który wykorzystał niezdecydowanie defensywy Köln i dał prowadzenie RB Leipzig.

Po chwili odpowiedź 1.FC Köln - w 18. minucie piękne uderzenie Sargisa Adamyana, który pokonał bramkarza RB Leipzig, wyrównując tym samym stan meczu na 1-1. Emocje sięgały zenitu w pierwszej połowie, ale żadna z drużyn nie potrafiła już pokonać bramkarzy, co ustaliło wynik do przerwy na remis 1-1.

Po wznowieniu gry to RB Leipzig objęło kontrolę nad meczem. Lassina Openda zdobył dwie bramki dla gości - najpierw w 63. minucie, a następnie tylko cztery minuty później, efektownie pokonując bramkarza 1.FC Köln. Na listę strzelców wpisał się także Dominik Raum, powiększając prowadzenie RB Leipzig na 3-1.

Sytuacja dla gospodarzy stała się coraz trudniejsza, a sygnał alarmowy dla nich zaświecił w 70. minucie, gdy do bramki trafił Amadou Haidara, dając gościom 4-1. Mimo starań 1.FC Köln, RB Leipzig nie zwalniał tempa, a w 82. minucie Yussuf Poulsen ustalił wynik meczu na 5-1 dla drużyny gości.

Pod koniec spotkania emocje sięgnęły zenitu, co zaowocowało żółtymi kartkami dla Maxa Finkgrafego i Faride Alidou z 1.FC Köln oraz Xaviego Simonsa i Amadou Haidary z RB Leipzig. Ostatecznie żadna z drużyn nie otrzymała czerwonej kartki.

RB Leipzig pewnie pokonało 1.FC Köln 5-1, demonstrując swoją skuteczność i klasę. Dla gospodarzy jest to bolesna porażka, której konsekwencje będą musieli przełknąć przed kolejnymi trudnymi meczami. Natomiast drużyna z Lipska może cieszyć się z zasłużonych trzech punktów i dobrze rozegranej kolejki. Następne mecze dla obu drużyn zapowiadają kolejne emocje i widowiska na niemieckich boiskach Bundesligi.