Dlaczego potrzebujesz filtra HEPA w oczyszczaczu powietrza i co to takiego?

W dzisiejszych czasach jest wiele reklam oczyszczaczy powietrza. Niektóre z nich mogą wydawać się przesadzone, ale większość z nich ma sens. Wszyscy potrzebujemy czystego powietrza w naszych domach. Oczyszczacz powietrza w domu jest niezbędny, aby utrzymać czyste i zdrowe powietrze w pomieszczeniach. Ale który z nich jest najlepszy? Który powinieneś kupić? Jest tak wiele różnych rodzajów, ale wszystkie mają coś wspólnego. Wszystkie używają filtrów HEPA. Co to znaczy? Czy wiesz, dlaczego filtr HEPA jest ważny w oczyszczaczu powietrza? Przyjrzyjmy się, co to znaczy i dlaczego jest tak ważny dla Twojego domu.

Co robi filtr HEPA?

Filtr HEPA to skrót od angielskiego High-Efficiency Particulate Air filter. Filtr wychwytuje kurz, pyłki, zarodniki, bakterie i inne cząstki z powietrza. Jeśli masz alergie, astmę lub inne problemy z układem oddechowym, filtr HEPA jest niezbędnym wyposażeniem Twojego oczyszczacza powietrza. Filtry HEPA są stosowane w systemach HVAC, które oczyszczają powietrze w szpitalach i laboratoriach. Oczyszczacze powietrza wykorzystują mniejszą wersję tej samej technologii do oczyszczania powietrza, ale z mniejszą mocą.

Filtr HEPA jest najważniejszą częścią systemu filtracji oczyszczacza powietrza. Wykonuje on największą pracę, zatrzymując cząsteczki unoszące się w powietrzu wewnątrz oczyszczacza. Standardowy filtr może usunąć tylko duże zanieczyszczenia i większe cząstki. Z kolei filtry HEPA są zaprojektowane tak, aby wychwytywać drobne cząsteczki o wielkości nawet 0,3 mikrona.

Dlaczego filtr HEPA jest tak ważny?

Filtr HEPA jest ważną częścią oczyszczacza powietrza, ale nie jedyną. Istnieją inne rodzaje filtrów, które mogą być stosowane w oczyszczaczach powietrza. Nie są one tak skuteczne jak filtr HEPA, ale też nie kosztują tak dużo. Filtry HEPA mogą być również stosowane w innych rzeczach poza oczyszczaczami powietrza. Mogą być używane do filtrowania powietrza w domu. Niektórzy ludzie używają nawet filtrów HEPA w swoich lodówkach, aby wychwycić mikroorganizmy, bakterie i zapachy.

Filtry HEPA są przydatne, ponieważ zatrzymują najmniejsze cząsteczki, te które powodują alergie i inne problemy. Filtry HEPA są przydatne, ponieważ wychwytują najmniejsze cząstki, te, które powodują alergie i inne problemy. Wiele osób myśli, że wszystkie cząstki są złe, ale to nieprawda. W powietrzu, którym oddychamy znajdują się miliony różnych rodzajów cząstek. Niektóre z nich są niebezpieczne, ale większość nie. Niestety, oczyszczacze powietrza nie potrafią ich odróżnić. Po prostu pozbywają się wszystkich cząstek, co jest złe, ponieważ może to również usunąć te dobre. Filtr HEPA to najlepszy sposób na zatrzymanie szkodliwych cząsteczek bez usuwania tych dobrych.